Observera att denna nyhet är äldre än 10 månader och att innehållet därför kan vara inaktuellt.

Skolstart 22 augusti

Välkommen tillbaka efter sommarlovet och till ett nytt läsår. Nedan ser du vad som gäller för din årskurs. Skolan börjar tisdagen den 22 augusti då vi går enligt schema och slutar cirka klockan 15:50.

De elever som har rätt till skolskjuts ska ha fått ett skolskjutsbesked hem på posten under sommaren.

Årskurs 7

Skolan börjar klockan 08.15 med samling ute på skolgården vid Fagrabäckskolan. Det gäller elever i alla klasser, från 7AFA till 7EFA på Fagrabäckskolan. Mentorerna möter upp er på skolgården med en skylt med klasstillhörighet.

Årskurs 8

Skolan börjar klockan 08.10. Information om vart klassen ska samlas kommer att finnas vid Fagrabäckskolans entréer.

Årskurs 9

Skolan börjar klockan 08.10. Information om vart klassen ska samlas kommer att finnas vid Fagrabäckskolans entréer.

Kontakter

Senast uppdaterad: 14 juni 2023