Informationskväll 18 januari

Torsdagen den 18 januari har du som ska söka till gymnasiet möjlighet att komma till oss och få information om våra olika program. Vid träffen kommer programmen att presenteras. Våra studie- och yrkesvägledare kommer också finnas på plats för att svara på frågor.

Programpresentationer klockan 17.30 och 18.30

  • Ekonomiprogrammet, K502
  • International Baccalaureate Diploma Programme, K129
  • Naturvetenskapsprogrammet, Tegnérsalen
  • Samhällsvetenskapsprogrammet, Lilla matsalen

Programpresentation klockan 17.30

  • Humanistiska programmet, K115

Programpresentation klockan 18.30

  • Estetiska programmet, K103

Efter presentationen av estetiska programmet erbjuds besökare att stanna kvar och titta på genrepet av scenkonstprojektet av föreställningen Bortbytingen. Föreställningen beräknas ta cirka 1 timme och 15 minuter.

Välkomna!

Senast uppdaterad: 15 december 2023